Altyapımız

Sentinel IT olarak Veri Merkezi Hizmetleri ve Çözümlerimizde Sunduğumuz Altyapımız, 15 yıldan fazla sektör tecrübeli ekiplerimiz tarafından oluşturularak, Kurumsal iş yüklerinizi kesintisiz sağlamak amacı ile tasarlanmıştır.

Server (Sunucu) Altyapısı

Fiziksel Sunucularımız Cluster (Yedekli) ve Yüksek erişilebilirlik (HA) yapılandırmaları ile çalışmaktadır. HPE, IBM ve Lenovo Sunucular, Intel Platinum İşlemciler ile hizmet vermektedir.

Network (Ağ) Alyapısı

Network altyapısı HP Networking cihazlar ile Stack (Yedekli) 20 Gbit olarak sağlanmaktadır. Sunucular arasında veri akışı ise IBM SAN Switch Stack (Yedekli) üzerinden 16 Gbit Fiber ile sağlanmaktadır.

Güvenlik Altyapısı

Güvenlik Altyapısında FortiGate 500D VDOM yedekli (HA) Antivirüs, IPS, IDS, DDoS Hizmeti vermektedir. WAF ve Load Balancer olarak ise Citrix NetScaler ile hizmet sağlanmaktadır.

Storage (Depolama) Alyapısı

Tüm Sunucular 16 Gbit yedekli Fiber Kablolar ile Huawei Dorado 5000 Serisi All-Flash NVMe SSD Depolama ünitesine bağlı olarak hizmet vermektedir. Okuma/Yazma hızı saniyede 30 Gbit/s erişebilmektedir.

Backup (Yedekleme) Altyapısı

Tüm Sanal Sunucu ve Cloud yedeklemeleri 240 TB alana sahip SuperMicro Storage üzerine yedeklenmektedir. Ayrıca alınan tüm yedekler farklı bir depolama alanına replike edilmektedir.

Sanallaştırma Alyapısı

Altyapıda VMware vSphere ile Failover Cluster yapısı çalışmaktadır. Esnek bu ortam sayesinde istnen tüm yapılandırmalar uçtan uca Sanal Sunucuyu kapatmadan sağlanabilmektedir.

İnternet Alyapısı

Vodafone Esenyurt Omurgasında bulunan internet altyapımız BGP destekli, Senkron 1 Gbit/s hız ile diğer operatörlerden yedekli olarak kesintisiz hizmet vermektedir.

İklimlendirme Altyapısı

Sıcak ve Soğuk hava koridorları ayrı ayrı olmak üzere yedekli iklimlendirme sistemleri Aktif+Aktif çalışmaktadır.

Veri Merkezi Alyapısı

Sismik izolatörler ile 9 şiddtinde depreme dayanıklı olan altyapı TIER III Operasyonel Sürdrülebilirlik Sertifikasına sahiptir. Yedekli enerji altyapısı ile kesintisiz güç kaynağı sistemi sağlamaktadır.

Global Sertifikalar

Altyapı Tier III Dizayn ve Uygulama sertifikasyonu, PCI-DSS sertifikasyonu, ISO 27001, ISO 50001, ISO 10002, ISO 22301, ISO 9001, ISO 20000 Sertifikasyonlarına sahiptir.

Değerli Müşterilerimize en kaliteli ve kesintisiz hizmeti sağlamak amacı ile alanında sektör lideri Global üreticiler ile çalışıyoruz.

Görüşmeye başla
Whatapp ile iletişime geçin
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?