Yedekleme & İş Sürekliliği Çözümleri

Neden Yedekleme & İş Sürekliliği Çözümleri?

Kurumlar için her geçen gün önemi artan ve hayati bir öneme sahip olan verilerin, yedeklenmemesi büyük risk oluşturmaktadır. Bu nedenle kurumlarda çalışma süreçlerine bağlı olarak, yedekleme sistemleri kurulmalı ve yedekleme işlemleri günlük olarak takip edilmelidir.

İş süreçlerinin devamlılığı ve kritik verilerin korunması için yedekleme ve bakım faaliyetleri haricinde felaket kurtarma planının oluşturulması kurumların önem vermesi gereken öncelikli konulardan birisidir.

Sentinel IT, geriye yönelik verilere ihtiyaç duyulduğunda, en hızlı şekilde yedeklere ulaşabileceğiniz ve altyapının sürekli aktif çalışmasını sağlayan profesyonel çözümler sunar.

ÇÖZÜM DETAYLARI

Veri Yedekeleme

Yedekleme sistemlerinin kurulumu; yedeklenecek veri miktarı, yedekleme sıklığı, yedeklenen verinin zaman içerisinde değişme oranı ve maksimum veri kaybı gibi parametrelere bağlıdır.

Felaket Kurtarma

Felaket Kurtarma çözümleri Veri merkezinde bulunan altyapının farklı bir coğrafi bölgede veya Bulut üzerinde tutulmasıyla gerçekleşir. Sentinel IT, altyapı gereksinimlerin belirlenmesi ve ihtiyaçlarınıza en uygun Felaket (Disaster) çözümlerinin sunulmasını sağlar.

Büyük Veri

Big Data projelerinin %55′i teknik yetersizlik ve stratejik hatalar nedeni ile başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Sentinel IT, Verilerin Görselleştirilmesi ve Veri Hazırlama Süreçlerininde sizlere profesyonel çözümler sağlar.

İş Sürekliliği

Kurumların iş sürekliliğinin sağlanması için bir arıza veya felaket durumunda altyapının kesintisiz bir şekilde çalışmaya devam etmesini, felaketin mümkün olan en sorunsuz ve kayıpsız şekilde atlatılmasını sağlamak amacı ile müşterilerimize özel olarak sunulan kurtarma çözümüdür.

Detaylı bilgi almak veya sormak istediğiniz tüm sorular için bir tık uzağınızdayız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Görüşmeye başla
Whatapp ile iletişime geçin
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?